• Чт. Лис 30th, 2023

«Не треба нам ні хліба, ні пирогів – зробіть нам українське телебачення», – мешканці Марчихиної Буди про життя за 3 км від кордону

ВідHluhiv Media

Лют 27, 2023

Село Марчихина Буда розташоване менш ніж за три кілометри від кордону з Росією.

Пенсіонер Микола розповідає, що село межує з російською Хінеллю.  

«Кордон поряд у нас, якщо їхати у цю сторону, то кілометрів сім і вже їх село. Він проходить тут по колу. Буває, що вибухи йдуть, але їх чутно віддалено», – говорить житель села.

Безкоштовні дрова від держави отримали ще не всі селяни

Ми зустріли Миколу Степановича коли він розчищав місцевий став від порослі. Чоловік говорить, що окрім корисної справи, ще й заготовляє дрова для опалення. Обіцяних дров від держави ще не отримав.  

«Черга ще не дійшла, але по селу возять. Ви ж їхали і бачили, що дрова лежать. Тож і мені привезуть. Живемо ми разом з жінкою, а діти по містах. Живемо ми по-простому, а як по-іншому у цей час – війна йде», – зазначає пан Микола.

На сусідній вулиці жінки зібрались на ганку одного з будинків і обговорюють буденні справи. Жителька села Галина говорить, що вибухи у Марчихиній Буді чують дуже часто.

«Чутно, звичайно, аж земля трясеться і вікна ледь не випадають. Але саме село ще не обстрілювали і дай Бог, щоб і не обстрілювали», – говорить жінка.

В селі не показує українське телебачення

Пенсіонерка Любов скаржиться, що в селі не показує українське телебачення.

«Коли у нас буде Україна показувати? Ми з ранку до вечора дивимося цю нещасну Росію і нікому справи немає… Ось антена стоїть Т2, ми її крутили-крутили і так нічого не зробили. Не треба мені ні хліба, ні пирогів, нічого – зробіть нам Україну!», – говорить пані Любов.  

Автобуси через Марчихину Буду курсують регулярно. В магазинах є продукти

Житель села Володимир розповідає, що прикордонна Марчихина Буда не відрізана від громади та райцентру. В село регулярно ходить автобус.   

«У суботу не ходе, а у неділю та інші дні ходе. У мене племінниця в Ямполі у лікарні працює, так їздить. А влітку на «лісапеді» їздила 25 кілометрів. Відчергує – на «лісапеду» – і назад. А зараз автобус ходе», – говорить Володимир.

Забезпечені мешканці села і продуктами харчування. Нещодавно чоловік отримав і гуманітарну допомогу.

«Мука і олія. У минулу війну, що було основне? Це хліб і горстка камси, як хто де розживеться. А зараз по магазинах є все», – зазначає чоловік.

25 лютого Сумська обласна військова адміністрація сповістила про мінометний обстріл Свеської громади. Жителі Марчихиної Буди, які в цій громаді живуть найближче до кордону, на щастя, не відчули на собі наслідків ворожої атаки. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *