• Пн. Бер 20th, 2023

Зеленський призупинив громадянство колишньому єпископу Конотопському та Глухівському, що відомий проросійськими поглядами

ВідHluhiv Media

Січ 8, 2023

Громадянство ієрарха Української православної церкви Масленнікова Олексія Олександровича призупинено Указом Президента.

Масленіков відомий, як Митрополит Іосиф. Свого часу з 23 грудня 2010 року по 20 червня 2012 очолював Конотопсько-Глухівську єпархію, ще більше року він перебував у статусі «єпископа Ямпільського».

У той час ширилась інформація про намір РПЦ відокремити церкви Ямпільського та Середино-Будського району окрему єпархію з центром у Ямполі. Робилось це виключно для того, щоб Іосиф отримав посаду. Але 25 вересня 2013 року для нього була створена інша єпархія – з центром у місті Ромни.

Раніше українські ЗМІ вже писали про те, що Олексій Масленніков має громадянство Росії і відвідував країну-агресора після повномасштабного вторгнення. Зокрема, про це писав «Главком»:

«Архієрей поїхав до Росії з благословення керуючого справами цієї релігійної організації митрополита Антонія (Паканича). Саме він досі тримає зв’язок із верхівкою РПЦ, а Іосиф є однією з довірених осіб, так званим зв’язковим із патріархом Кирилом. Особливе обурення користувачів викликало те, що черговий візит митрополита відбувся саме під час початку мобілізації росіян на війну в Україні, а також те, що поїздку архієрей здійснив попри заяви патріарха РПЦ Кирила (Гундяєва) про підтримку вбивств українців російською армією. На оприлюднених фото митрополит з України молиться разом зі служителями РПЦ за швидшу мобілізацію російських солдатів.

В УПЦ МП запевняють, що поїздки Іосифа до Росії є досить частими.

Джерела «Главкома» в українських спецслужбах підтверджують регулярні перетини кордону митрополита. Вони також повідомили, що Іосиф в період тимчасової окупації Криму отримав російський паспорт.

У відкритих базах даних Росії дійсно є інформація, що  Масленников Олексій Олександрович подавав заяву на набуття російського громадянства.

24 серпня 2018 року Масленников Олексій Олександрович 03.11.1978 року народження вже як громадянин РФ з паспортом № 3915008213 авіарейсом 554 авіакомпанії «Нордавіа» здійснив переліт з окупованого Сімферополя до аеропорту «Домодєдово».

Також особа Масленников Олексій Олександрович 03.11.1978 року народження зі згаданим номером паспорта РФ значиться в російській базі даних «Жители РФ (связи) 2…».

Також можна встановити, де роменський архієрей отримав російський паспорт. Перші дві цифри документа означають регіон видачі, дві наступні – орган, який видав. Російські паспорти з серією 3915, за даними місцевих юристів, видавалися у тимчасово окупованому Севастополі», – йдеться в матеріалі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *